Rubriky
PC

Ako sa staráme o počítač?

Ako sa staráme o počítač? 

Ako už vieme, tak je to veľmi náročné ale zato veľmi dôležité . V každom počítači sa usadzujú čiastočky prachu, rôznej špiny a podobne. V prvom kroku ako čistíme počítač. 

1.) Prehrievanie počítača – je to najčastejší problém počas letných horúčav a tým to aj ovplyvňuje prevádzku počítača. Ako tomu zabránime? Potrebujeme na to chladiaci systém, ktorý v horúčavách je veľmi dôležitý. Kedy sa počítač prehrieva viete zistiť aj vtedy, ak si stiahnete špeciálny diagnostický program Everest. 

flatlay-gae353c323_640

2.) Prach v počítači – Tak tento spôsob už je o trošku zložitejší a hlavne kvôli tomu, že budete musieť celý počítač rozobrať. Takže potrebujete skrutkovač,  vysávač, kefku s mäkkými štetinami a hlavne presnosť. Tak počítač alebo notebook si pekne rozoberiete a najprv si musíte samozrejme poznačiť kde čo všetko bolo aby ste to vedeli dať dokopy. Samozrejme najlepší a najjednoduchší spôsob je to dať odborníkovi. 

3.) Vyčistenie počítača ako takého – čiže v podstate máme na mysli vyčistiť odpad v počítači. A najhlavnejšie je vyčistenie operačného systému. Kde sa nachádzajú napríklad vymazané súbory, stiahnuté súbory, bežný beh počítača, a všetky podobné veci, ktoré môžu poškodiť plynulý chod počítača. Ako tieto súbory vyčistíme?  

hardware-g1322d71ee_640

     A.) môžete si kúpiť nový počítač, je čistý a bez odpadu zatiaľ 

     B.) na novo sa nainštaluje nový operačný systém – po väčšinou sa to dáva robiť odborníkovi, ale pred tým s treba vždy uložiť na USB kľúč dôležité veci o ktoré by ste neradi prišli. Potom ako vám to spravia a preinštalujú si musíte na novo posťahovať dôležité aplikácie. 

     C.) zveríte údržbu odbornej firme – Je to v podstate dosť drahšie riešenie, ale napriek tomu sa vám vedia až do špiku kosti ako sa hovorí pozrieť. To znamená, že nájdu aj také chyby kde to nezvládne ani ten najdokonalejší program.