Rubriky
PC

Nový počítač ako zostaviť

Nový počítač ako zostaviť 

Čo všetko by mal nový počítač obsahovať? Opíšeme si to v podrobných krokoch.  

Zostavenie PC je ako nejaká skladačka, alebo ak chcete tak puzzle. No a najhlavnejšie budete určite potrebovať poriadne náradie ako skrutkovač, šrobovák a podobne. 

board-g69749d866_640

  1. Inštalácia procesora do pätice – Piny – ihly- sú veľmi jemné treba s nimi zaobchádzať veľmi opatrne, a čo je dôležité treba dbať aby sa nepoškodili pri montáži. Otvoríme päticu pomocou zámku a všimneme si, že na vnútornej strane pätice sa nachádzajú výstupky, ktoré sú zhodné s oblúčkovými výkrojmi na procesore. Na procesore aj na držiaku pätice je malá šípka, ktorá určuje smer, ktorú sa stranou sa procesor má vložiť do pätice. 

  1. Inštalácia chladiča na procesor – na krútime ho podľa návodu, ktorý je priložený, pri čom uťahujeme opatrne tie skrutky. 

  1. Pripojenie operačnej pamäte k základnej doske – ich inštalácia sa líši od typu a modelu základnej dosky. V prípade ak má dva sloty tak osadíme obidva a ak má štyri tak postačí osadiť dva sloty. Aby bol zaistený chod dual – channel. Samozrejme správne poradie vám poradí priložený manuál. 

  1. Inštalácia grafickej karty – tieto grafické karty sú dosť ťažké a pri inštalácii ich je potrebné neustále pridržiavať, aby sa správne uchytili. 

  2. Zapojenie SSD/HDD – pripájajú sa do SATA konektorov. 

  3. Pripojenie napájacieho zdroja k základnej doske  

startup-g9a1cf0bf3_640 

  1. Prvé spustenie zostaveného počítača – Ak sa náhodou na počítači nenachádza tlačítko štart, tak bude potrebné prepojiť dva kontakty PWR/SW. Ak nabehne obraz a je možné sa dostať do UEFI, tak si môžete už potom stiahnuť operačný systém. 

  1. Inštalácia osadenej základnej dosky do počítačovej skrine – Odpojíme zdroj SSD disk a grafickú kartu a potom môžeme už inštalovať základnú dosku do počítačovej skrine. Prvé musíme samozrejme nainštalovať I/O shield – kryt zadných konektorov základnej dosky, ktorý sa nachádza v príslušenstve. Základnú dosku osadíme tak, že jej zadnú čast s konektormi nasunieme do I/O tak aby sedeli. Potom všetko skontrolujeme samozrejme s manuálmi a nakoniec do zapajame aj USB, Audio konektory.