Rubriky
Produkty

Pružinové matrace

Matrace z pružín, sa rozlišujú podľa druhu použitej pružiny, a to na bonellovú pružinu a taštičkovú pružinu. Rozdiel medzi týmito dvoma druhmi pružín spočíva v tom, že matrace s bonellovou pružinou sú tvorené navzájom spojenými úzkymi drôtikmi z ocele, ktoré pri zovretí jednej z pružín, zovrú aj všetky navôkol nej. Taštičkové pružiny nie sú navzájom spojené, ale každá pružinka sa nachádza v zvlášť textilnej taške, čo spôsobuje to, že pružiny sú samostatné a nie sú jedna na druhej závislé. Ďalší rozdiel medzi pružinami je ten, že bonellová pružina sa nedokáže, kvôli spojeniu pružín vhodne prispôsobiť tvaru tela, kdežto matrace s taštičkovými pružinami sa vedia adaptovať telu omnoho viac.

pružinový matrac

Medzi pozitíva pružinových matracov https://www.segum.sk/produkty/matrace/pruzinove-matrace oproti ostatným typom matracov radíme napríklad ich vysokú vzdušnosť, vďaka čomu sa v nich nedrží vlhkosť, prach, baktérie a roztoče, taktiež odolnosť voči alergénom, dlhoročnú životnosť, schopnosť udržať veľké hmotnosti a vďaka taštičkovým pružinám aj vynikajúcu akomodáciu k telu. Okrem toho sa matrace z pružín vyznačujú vlastnosťami ako tvrdosť a pružnosť, čo zabezpečuje zachovanie kvalitného spánku na niekoľko rokov. Ak váhate s výberom pružinového matracu kvôli nepríjemným skúsenostiam z minulosti, môžete vaše obavy zahodiť za hlavu. Pichľavé, nekomfortné a tlačiace matrace s pružinami sa už dávno nevyrábajú.

matrac z pružiny

Ako negatíva matracov z pružín radíme hlavne to, že sa nedajú použiť so všetkými druhmi roštov, najmä s roštami z lamelu, či pohyblivými alebo polohovateľnými roštami. Najlepšie sa používajú s pevnými posteľnými roštmi. Ďalším rozdielom oproti iným druhom matracov je ich ťažkosť, väčšinou majú kvôli pružinám väčšiu hmotnosť, čo môže pre niektorých ľudí predstavovať slabú stránku pri rozhodovaní. Pre niekoho môže byť negatívom aj to, že na trhu ich nie je až tak veľké množstvo, čo sa výberu týka, avšak toto by sa dalo považovať aj za pozitívum, pretože ak sa rozhodnete pre kúpu pružinového matraca, budete si vedieť skôr vybrať z menšej ponuky.

V prípade, že neviete ktorý matrac je pre vás ten správny, neváhajte sa poradiť s odborníkmi v obchodoch s nábytkom, či špecializovaných posteľných a matracových obchodoch, kde vám iste spoľahlivo poradia najvhodnejšiu alternatívu pre vás.