Ako urobiť vaše podnikanie ekologickejším

Ekologizácia nie je len lepšia pre životné prostredie – môže to byť tiež prospešné pre konečný výsledok vašej firmy. Stimulácia smerom k ekologickejším procesom môže vašej spoločnosti ušetriť peniaze a môže sa tiež pridať do zoznamu vecí, ktoré vás odlišujú od konkurencie.počítač.jpg
Recyklujte svoj elektronický odpad.
Ako technický pokrok, ľudia naďalej produkujú veľa elektronického odpadu – myslite na mobilné telefóny, tablety, počítače, televízory a ďalšie. Predpovede stanovili globálnu produkciu elektronického odpadu 2018 na približne  49,8 milióna metrických ton . Nežiaduce zariadenia často končia na skládkach alebo sú dodávané do rozvojových krajín, kde emisie z drvenia, spaľovania a demontáže týchto výrobkov poškodzujú ľudské zdravie a životné prostredie.
Svoju úlohu môžete zaistiť tým, že váš tím správne recykluje nechcenú elektroniku – vyhľadajte online miesta na recykláciu elektronického odpadu vo vašom meste. Vaša kancelária sa môže tiež zapojiť do darovania zariadení pre charitu.
Rozhodnite sa pre zelený webhosting.
Vedeli ste, že internet výrazne zaťažuje životné prostredie? Od roku 2010 Greenpeace vyzýva veľké internetové spoločnosti, aby napájali svoje dátové centrá pomocou obnoviteľnej energie. Facebook a Google sa už zaviazali a vaša spoločnosť môže tiež pomôcť. Výberom ekologického webhostingu môžete zaistiť, aby časť energie pochádzala z obnoviteľného zdroja.
Existuje mnoho cenovo dostupných riešení webhostingu. Vďaka ekologickým webhostingovým riešeniam sa môžete ubezpečiť, že webová stránka vašej spoločnosti je neustále v prevádzke a nemusíte sa obávať jej nepriaznivého vplyvu na životné prostredie.ekologhie.jpg
Vyberte si alternatívne zdroje energie.
Ak chcete ušetriť peniaze na nákladoch na energiu a urobiť niečo prospešné pre životné prostredie, zvážte využitie alternatívnych zdrojov energie, ako sú slnečné, veterné alebo geotermálne energie. V závislosti od umiestnenia vašej kancelárie by ste mohli prípadne nainštalovať solárne panely na strechu alebo použiť energiu z neďalekej farmy veterných turbín.