Na čom všetkom môže trvalý vzťah stroskotať?

Každá z nás chce dlhotrvajúci vzťah, pri ktorom bude platiť tá povestná rozprávková veta: „a žili šťastne, až do smrti“. V dnešnej dobe však na 100 sobášov pripadá až 40 rozvodov. Naozaj je také zložité udržať si vzťah a žiť so svojim vyvoleným až do smrti? Spomeňte si na dôvody, pre ktoré ste sa dali dokopy a vytvorili milujúcu dvojicu. Ak vo vzťahu nie sú príčiny rozvodu/rozchodu vážne, naozaj je také nevyhnutné sa hneď rozchádzať? Diskutujte, riešte problémy a nebuďte ticho. Bojujte! Ako si teda vytvoriť dlhotrvajúci vzťah?
zlomené srdce v mobilu
Intímna verzus romantická časť nášho vzťahu
Nakoľko sú ženy emocionálnejšie ako muži, často vznikajú rozpory v tejto téme. Ženy potrebujú pravidelné objatia a cítiť lásku, zatiaľ čo muži viac myslia na sex ako na emocionálne prejavy. Častým dôvodom hádok sú hlavne sťažnosti zo strany žien, že im ich partner nevyjadruje dostatočne lásku, zatiaľ čo muži ani nechápu, čo sa deje, čo spravili zle, pretože podľa štúdii muži až štyrikrát častejšie ako ženy veria, že emocionálna intimita a sex sú to isté. Vo vzťahu je dôležité komunikovať. Jeden druhému vravieť, čo mu nevyhovuje, čo sa mu nepáči, ale netreba zabúdať ani na podporu a pochvalu, povedať, ak sa vám niečo páči.
konec manželství
Vzťah sa neustále mení, vyvíja
Problémy, ktoré v prítomnosti nastali, sú pominuteľné. Vzťah sa neustále vyvíja a muž so ženou sú si jeden rok bližší, ďalší prežívajú krízu a tretí sa milujú ako nikdy. Svadba, pôrod dieťaťa, zlá finančná situácia, smrť blížneho, faktory, ktoré vzťah ovplyvňujú a menia. Nie všetko je nutné hneď riešiť rozchodom. Dôležité je riešiť problémy s chladnou hlavou.

Odlišný vývoj mužov a žien
Odjakživa boli muži učení a vychovávaní tak, aby dôležitou súčasťou ich života bolo nájsť si dobrú prácu, ktorá zabezpečí ich a taktiež aj rodinu. Zatiaľ čo vývoj žien smeroval k emocionálnym veciam ako je pôrod dieťaťa, ktorému budú mamou a taktiež aj k rodine, láske. Preto treba brať na vedomie fakt, že ženy majú väčšiu emocionálnu kapacitu ako muži, netreba ich za to kritizovať, jednoducho to takto je a môžeme sa snažiť ako chceme, nezmeníme to.

Mimochodom, všimli ste si zvýraznené skupiny slov? Zapamätajte si ich. Ak príde akákoľvek kríza vo vzťahu, spomeňte si, či ste sa podľa nich riadili, objavte problém a snažte sa ho odstrániť.