Naše hory dovolenka ako sa patrí


Národný park Nízke Tatry
Tento park je krajinou krásnej prírody a národný park Nízke Tatry je jedným z najcennejších pokladov Slovenska. Park o rozlohe viac ako 1 000 štvorcových kilometrov je najväčší v celej krajine. Návšteva tu obyčajne zahŕňa pôžitok z nádhernej horskej scenérie, objavovanie mnohých údolí a zostup do pozoruhodných ľadových jaskýň.vysoké tatry.jpg
Nízke Tatry ponúkajú takmer nekonečné možnosti pre outdoorové športy. Milovníci freerideového lyžovania budú nadšení skúsenosťami zjazdovky Chopok, známej ako jeden z najlepších freeridových cieľov v strednej Európe.
Pre najlepší výhľad na panorámu sa vydajte na vrchol Ďumbieru a obdivujte prekrásny výhľad v jednej tretiny Slovenska vrátane Vysokých Tatier.
Medzitým sa pri návšteve malej dediny Vlkolínec, pamiatkovej rezervácie ľudovej architektúry, zapísanej na zozname UNESCO, cítite ako pri cestovaní v čase. Vlkolínec so zachovaných starých drevených domov a pokojom okolitej prírody je dokonalým útočiskom pred mestským ruchom a skvelým nápadom na jednodňový výlet.
Nájdete na blízku aj Demänovskú jaskyňu slobody (najnavštevovanejšia jaskyňa na Slovensku), ktorá sa môže pochváliť pôsobivými sálami naplnenými stalaktitmi a krištáľovo čistými podzemnými jazerami, je čarovná pamiatka hodná objavovania.jezero.jpg
Vysoké Tatry
Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnú alternatívu k Alpám, sú Vysoké Tatry ideálnou voľbou. Vďaka svojim dramatickým zasneženým štítom a veľkolepým zjazdovkám je totopohorie jednou z najpôsobivejších pamiatok v krajine a má čo ponúknuť každému turistovi. Milovníci turistiky nájdu kilometre horských chodníkov, milovníci zimných športov môžu zažiť nespočetné množstvo zjazdoviek a lyžiarskych stredísk a milovníci divočiny môžu využiť vynikajúce možnosti pozorovania medveďov a vtákov.  
Načo čakáte ? Ide sa do hôr !!!