Ako pózovať na fotkách – pár trikov zo sveta celebrít

Nikdy Vám nešlo do hlavy ako je možné, že hollywoodske hviezdy vyzerajú vždy perfektne, že svetové modelky nestarnú a že asi všetky známe ženy majú dokonalú postavu…. neverte tomu – len vedia ako sa pred objektív správne postaviť.

fotograf
 
1.     Jazyk.Dajte jazyk na hornú klenbu úst. Možno to znie čudne, ale jazyk v tejto polohe je najúčinnejší spôsob ako sa vyhnúť dvojitej brade a mierne Vám pretiahne krk.

2.     Uhol tváre.Vyhnite sa objektívom ak sú namierené priamo na Vašu tvár. Takzvané portrétové fotografie, kde je záber priamo na Vás. Pre chýbajúce prirodzené tiene v tejto póze sa môže zdať Vaša tvár väčšia. Najlepšie urobíte ak sa postavíte mierne bokom, tvár obráťte smerom k objektívu, mierne ju nakloňte hore, alebo dole a pozerajte sa na niečo čo je tesne mimo Vašej prirodzenej línii pohľadu (mierne dohora, alebo mierne na stranu).

žabky

3.     Ruky.Neviete čo s rukami? …ani ja. Všimnite si ako pózujú celebrity na červenom koberci. Vrchnú polovicu tela vytočte asi o 45°na stranu a dajte si ruku v bok. Jednu nohu dajte mierne dopredu a celú svoju váhu presuňte na zadnú nohu. Druhú ruku ležérne spustite pozdĺž tela. Celkovo bude Vaša postava útlejšia a Vaše ramená budú vyzerať užšie.

4.     Boky a nohy.Ak máte širšie boky na fotkách ich môžete jemne zmenšiť. Postavte sa tak aby Vaše nohy boli prekrížené od členkov vyššie (dajte jednu nohu pred druhú). Nie je to krkolomná póza, isto ju zvládnete. Vďaka tomu budú Vaše boky vyzerať užšie a Vaše nohy dlhšie. Navyše v tejto póze budete vyzerať uvoľnene a neformálne. Táto poloha je výborná aj pri fotení v sede. Má rovnaký účinok.

modeling

5.     Úsmev.Príliš veľký vyzerá hlúpo a bez úsmevu sa zdá, že sa zlostíte. Najvhodnejší je Váš prirodzený úsmev, ale pri fotení to zrazu nejde (poznám to). Pomôže Vám jednoduchý trik. Dolnú peru dajte do polohy, v ktorej kopírujete rad horných zubov. Koľko zubov sa rozhodnete ukázať je už len na Vás. Ak ste zástancom bezzubého úsmevu, naučte sa usmievať očami. Tento úsmev je prirodzený a vyzerá úprimnejšie než škrobené usmievanie sa ústami. Pri tomto type úsmevu sa koža okolo očí mierne pokrčiť.