10 maličkostí, vďaka ktorým budete žiť zdravšie

Podnety na zmenu životného štýlu, stravovania, frekvencií cvičenia je zo všetkých strán až až. Médiá nám podsúvajú životy celebrít, ktoré žijú príkladne, zdravo a s ktorých by ste si mali vziať príklad. Málokto sa zamyslí nad tým, že v mnohých prípadoch ide o umelo naaranžované životy, ktoré ešte k tomu skresľuje manažér, alebo televízna produkcia. My však ponúkame zopár typov, ktoré nezruinujú Vašu peňaženku, ani kompletne nerozhádžu Vašu dennú rutinu, no napriek tomu Vás posunú ku kvalitnejšiemu a zdravšiemu životu.

klobouk

1.       Pokiaľ sa neviete donútiť piť čistú vodu, alebo nesladené čaje, pridajte zopár kusov ovocia. Odporúčame citrón, ktorý Vás osvieži najmä v letných mesiacoch. Taký istý účinok budú mať aj plátky šalátovej uhorky, či listy mäty. Pokiaľ chcete ulahodiť aj očiam, pridajte do vody čučoriedky alebo maliny.

2.       Pokiaľ nemáte čas na raňajky, lebo večne nestíhate, jednoducho večer rozmixujte ovocie, alebo zeleninu, ktoré máte najradšej a v uzavretej nádobe dajte do chladničky. Je to extrémne zdravé a takto sa najete aj po ceste do práce, či do školy.

3.       Adoptujte si šteniatko. Nielenže je preukázané, že zvieratá a maznanie s nimi zvyšuje hladinu endorfínov, hormónov šťastia, ale psík Vás aj vytiahne von za každého počasia, na čo si veľmi rýchlo zvyknete a budete ho za to mať rád ešte viac.

4.       Pokiaľ chodíte na prechádzky a chcete, aby boli efektívnejšie, zaobstarajte si závažia na členky, vďaka ktorým zapojíte svaly dolných končatín efektívnejšie, spálite viac kalórií a vyformujete si stehná a lýtka.

5.       Nakupujte vždy najedení. Nielenže ušetríte, ale nebude Vás poháňať hlad a chuť na nezdravé veci. A všeobecne platí, že pokiaľ si to nekúpite, tak to doma nezjete, čiže sa snažte racionálne nakupovať zdravšie veci.

6.       Do jedla pridajte chilli, ktoré Vám pomôže naštartovať metabolizmus a spáliť viac kalórií.

pes

7.       Pokiaľ sa neviete donútiť ísť si zabehať, vonku, alebo na bežiaci pás, vezmite si so sebou niečo, čo odpúta Vašu pozornosť od faktu, že sa Vám nechce. Môže ísť namiesto pesničiek o audionahrávku Vašej obľúbenej knihy, alebo prednášku z Youtube.

8.       Jedzte dlhšie, pretože mozog potrebuje nejaký čas na to, aby si uvedomil, že žalúdok je plný. Takto môžete ušetriť kalórie aj financie.

9.       Namiesto stoličky pri práci či študovaní seďte na fitlopte. Toto uľaví bolesti chrbta a spôsobí to, že budete mať vzpriamenejší postoj. A ignorujte posmešné pohľady kolegov, prestanú, keď zažijú bolesť krčných stavcov.

10.   Vo večerných hodinách a tesne pred spaním sa vyvarujte používania akejkoľvek elektroniky, ktorá Vám svieti do očí. Vďaka tomuto sa vyspíte lepšie, intenzívnejšie a bude Vám bohato stačiť menej spánku.