Rubriky
Produkty

Ako vyleštiť zábradlie do dokonalosti

Nerezové zábradlie bol nápad môjho neustále nespokojného partnera, ktorý by neustále niečo vylepšoval a vylepšoval. Aby toho nebolo málo, jedno máme na schodisku, druhé na balkóne, tretie na terase a posledné na exteriérových schodoch smerom do domu. keďže sa veľmi nerozumiem technickým záležitostiam, ako je napríklad životnosť, nebudem vám hovoriť nič z tohto súdka. Ja ako žena, prichádzam s našimi zábradliami do kontaktu najmä vtedy, keď upratujem a keď ich potrebujem poutierať a vyleštiť.Sivá handra hodená v tráve.jpg

Pri prvom pokuse som bola presvedčená, že je to nereálne. Zábradlia, ktoré máme vo vnútri sa dali ešte ako tak vyleštiť, no tie vonku, jednoducho niečo strašné. Keďže patrím k pedantom a na poriadok som nemalý úchyl, neprestala som skúšať rôzne spôsoby leštenia až dovtedy, kým som neprišla na to, ako zábradlie vyleštiť do dokonalosti.

Recept na zázračný leštiaci elixír


Na zázračný elixír, ktorý vaše nerezové zábradlia vyleští do dokonalosti, budete potrebovať.. handru a citrón. Celkom jednoduché, že? citrónový šťava je naozaj malým zázrakom. Spočiatku som tomu dávala veľké šance, no na moje prekvapenie naozaj stačí, ak vyžmýkate citrón a šťavu zmiešate s vodou. Túto zmes následne nanesiete na handričku a zábradlie vyleštíte. Dajte si pozor len ja jedinú vec, a to, že citrónovú šťavu musíte zriediť s vodou a na druhej strane ju nesmiete používať niekoľkokrát za týždeň. Zábradlie by ste si totiž mohli poškodiť.
Detail na vyleštené strieborné zábradlie.jpg
Citrónová šťava vám nepomôže ani tak so samotným leštením. To si budete musieť odmakať sami. Na nerezovej oceli však vytvorí akúsi vrstvu, ktorá zabráni vzniku šmúh a nepekne vyzerajúcich fľakov, a to na pomerne dlhú dobu. Vnútorné zábradlia vyleštené týmto spôsobom vydržia pekné asi týždeň a tie vonkajšie také tri dni. Pokiaľ však nepatríte k takým pedantom, ako som ja, postačí vám i jedno leštenie za mesiac.