Čistá myseľ, fyzická pripravenosť… Aj o tom je box

Ak hľadáte vhodnú aktivitu pri ktorej sa ,,vybúchate´´ zo všetkého stresu a nervov, je tento šport to čo potrebujete.
Niekto si možno myslí, že je to len pre agresívnych ľudí, ktorý sa mlátia a tešia sa z toho, že druhému ublížia. Nie je to tak celkom pravda.
Ľudia, ktorí robia box súťažne musia byť na každý jeden zápas plne koncentrovaní a dobre pripravení. Musia mať dobre zvládnutú techniku a mali by zvládať aj kombináciu úderov spojenou s obranou vlastného tela.

rukavice

 Veľa krát vidíme iba ako sa mlátia v ringu, ale málo ľudí vidí koľko úsilia a námahy ich to denne stojí, na tréningoch aby dosiahli to po čom túžia.
Box je výborným športom pre odreagovanie sa, uvoľnenie a vyčistenie svojich myšlienok. Pretože pri tréningu sa sústredíte iba na to, čo máte vykonávať a zabudnete na veci ktoré vás trápia alebo ťažia.

zápas

Veľa známych herečiek našlo  vo svojom voľnom čase záľubu v boxe. Udržia si tak telo v dobrej fyzickej kondícií, aj bez rôznych diét.
Nepredstavujte si tréning, ako neustále mlátenie do mechu, alebo sparing partnera. Skôr sa tam precvičuje správna technika úderov,  miesto kam udrieť,  dýchanie, koncentrácia na každý pohyb,  pozornosť , vytrvalosť, ale i technika, ktorá vám pomôže ubrániť sa.
Prvky, tohto športu , sa vám môžu niekedy zísť aj v bežnom živote. Ak by vás chcel niekto udrieť, poprípade okradnúť budete sa vedieť pohotovo brániť. Zlodej alebo útočník  to určite nebude čakať.

box

A nebojte sa, ženy, ktoré box cvičia, nemajú ruky ako Arnold  Schwarzenegger alebo Sylvester Stallone. Majú krásne spevnené ramená i lopatkovú oblasť. Pri tomto aeróbnom športe sa dobre chudne, pretože energetický výdaj je vysoký. Spevní a precvičí sa pri ňom celé telo, aj menšie svalové partie. Zlepšíte si aj svoju kondíciu i  pozornosť, keďže sa musíte plne sústrediť.
 
Neváhajte, a okúste čaro nádherného športu, k akým box určite patrí.  Aspoň skúsite niečo, čo ste doteraz nikdy nerobili. Urobíte niečo pre seba a svoje zdravie. Určite nebudete ľutovať a dobre si precvičíte celé telo.