Dobrá kamoška nadovšetko

Ženy si bez dobrých kamarátok nevedia svoj život často ani predstaviť. Či už sú to kamarátky z detstva, zo študentských čias alebo z práce, spriaznená duša, ktorá sa v kamarátke skrýva a ktorá vie vypočuť, pochopiť, povzbudiť a pomôcť je vždy veľká výhra. Kamarátstvo alebo priateľstvo je skutočným priateľstvom vtedy, keď od toho druhého nečakáme, že bude stále oporou pre nás, ale aj my sme k dispozícii pre neho či pre ňu. Ak je kamarátstvo jednostranné, pričom „kamarátske služby“ poskytuje len jedna strana a druhá ich len využíva, nastala asi niekde chyba.
kamarádky v šortkách
Keď má žena dobrú kamarátku, vždy rada pomôže, keď je to potrebné a zároveň cíti, že aj ona môže rovnako hľadať oporu a pomoc, keď to bude potrebovať. Veľa skúseností a prípadov je ale takých, že „kamarátky“ sa ozvú len, keď niečo potrebujú a viac nič. Príbeh jednej ženy, ktorá si myslela, že má okolo seba fajn kamošky, je príkladom toho, že by si človek mal naozaj veľmi dobre zvážiť, či mu tie „kamošky“ stoja za to.

Petin príbeh
Petra, žena v najlepších rokoch bola zamestnaná a vydatá mamina, ktorá rada pomohla každému, kto to potreboval. Rada sa stretávala s kamarátkami a bývalými spolužiačkami, aj keď už toho času nebolo toľko ako za mladých čias. Občas si aspoň zavolali. Aspoň ona mala pocit, že je všetko OK. Raz ju ale upozornil manžel, či sa jej nezdá, že ju baby trochu využívajú…Prvou reakciou bolo rázne zamietnutie.

Petra sa urazila a namietla, či mužovi vadí, že párkrát skočila jednej kamoške po obed, inokedy zasa povarovala deti druhej kamoške alebo jej vybavila niečo v meste. Keď nad tým ale dlhšie uvažovala, uvedomila si, že asi naozaj nie je niečo v poriadku. Kamarátky sa totiž ozvali naozaj len vtedy, keď niečo potrebovali.

Zistenie to bolo šokujúce, pretože dovtedy si to naozaj neuvedomila a nikdy nepovedala nie. Poslednou kvakou, ktorá to potvrdila bol kamarátkin návrh, aby šli spolu do kina. Dohodli sa, kúpili lístky. Na poslednú chvíľu ale kamoška poprosila Petru, či by jej nevadilo, keby do toho kina šla ona so svojím manželom a či by Petra zatiaľ nepostrážila ich malého syna. Vtedy Petre naozaj „docvaklo“, že je len dobrým terčom, ktorý nedokáže povedať nie a ostatní ju len využívajú.
kamarádky fotografie
Nenechať sa zneužívať
Či už máme svoje kamarátky rady a sme pre ne ochotné urobiť čokoľvek, mali by sme si dať pozor na to, aby mali ich požiadavky a naša snaha za každú cenu vyhovieť im určité hranice. Jednostranné priateľstvá totiž nemajú pevné základy a skôr či neskôr skončia.