Rubriky
Biznis

Kúp si svoju agentúru a zarábaj

Možno ste už počuli, že novodobým trendom už aj nás je predaj a kúpa existujúcich firiem. Nečudujte sa, no všade vo svete je to už bežná praktika.

Ako to funguje?

Kúpa či predaj má svoje nepopierateľné výhody. Tou prvou je čas a tou druhou sú peniaze.

Kúpu spoločnosti môžete realizovať okamžite. Ich cena sa priemerne pohybuje medzi 2,5-4 tisíc Eur. Podpisom zmluvy, prevodom vlastníctva a podpisových vzorov získavate existujúcu firmu zaregistrovanú v obchodnom registri (IČO) a ak si vyberiete firmu s povinnosťou platby dph, tak obdržíte aj DIČo.

cas su peniaze

Súčasťou prevodu vlastníctva býva aj úprava živností, sídla či mena spoločnosti.

V najlepšom možnom prípade môžete vašu novú firmu začať využívať už do jedného týždňa.

Zaujímavosťou popri predaji klasických firiem, sú agentúry na predaj. Jednou z nich je agentúra dočasného zamestnávania.

Čo je agentúra dočasného zamestnávania?

agentura

Firma, ktorá pokrýva trh práce ako neštátna agentúra poskytujúca pracovný pomer za účelom dočasného zamestnania u iných zamestnávateľov. Áno, čítate správne. Agentúra zamestnáva pracovníkov, ktorých na dočasnej báze uvoľňuje na prácu, na ktorú boli prijatí a posúva ich ďalej iným spoločnostiam a firmám. Je to dočasné sprostredkovanie a keďže agentúra si nemôže účtovať žiadne poplatky tak zamestnávateľ priamo zodpovedá za výplatu svojho zamestnanca, bez skrytých výdavkov.

Takáto agentúra má väčšinou stálych klientov s pravidelným dopytom po istých typoch prác, preto posiela svojich zamestnancov pravidelne k nim na prácu.

Ak vás zaujíma tento druh firiem, pozrite si dostupný zoznam agentúr dočasného zamestnávania https://ezmluva.sk/predaj-adz.

Ak vás kúpa firmy či agentúry nezaujala a chcete si vytvoriť svoju vlastnú firmu, tak nesmúťte, pretože firmy zaoberajúce sa kúpou a predajom poskytujú aj služby v oblasti zakladania firiem a za par dukátov za vás všetko vybavia a obehajú.

Bežne sa táto cena pohybuje okolo 300,- Eur a jej súčasťou sú výdavky spojené s kolkami či inými poplatkami. Splatenie imania samozrejme ostáva na zakladateľoch, to za vás firma žiaľ nevybaví.

To už by bolo až príliš dokonalé.