Rubriky
Produkty

Hydratovaná pleť je na pohľad krajšia a vitálnejšia

Kozmetické prípravky zaberajú široké pole zo všetkých ponúkaných výrobkov, ktoré nakupujeme, a ktoré sa starajú o našu pleť a pokožku. Dodávajú jej výživné látky, minerály či pleť hydratujú, čím jej bránia, aby sa vysušila a poskytovala podmienky na tvorbu vrások.

Kvalitný krém je základ zdravej pleti

Pravidelná starostlivosť o pleť už nie je výsadou žien, aj moderní muži majú záujem na tom, aby ich pokožka nevyzerala o niekoľko rokov staršie, ale aby bola hladká, hebká a zdravá. O tom, že treba dodržiavať pitný režim niet pochýb a uvedomujeme si to všetci, no treba vedieť aj to, že najlepšia starostlivosť je kombinácia dostatočného pitia tekutín a zároveň hydratovanie pokožky formou krémov. Okrem základnej funkcie krémy bojujú proti pôsobeniu vonkajších vplyvov, ktoré na nás útočia počas celého dňa a pleť poškodzujú.

Krémy sa rozdeľujú na denné, nočné, pre citlivú, mastnú, suchú či alergickú pleť a tiež podľa veku používateľa. Mladá pleť si v prípade, že je bezproblémová, nevyžaduje nijakú špeciálnu starostlivosť, no to sa už nedá povedať o zrelej pleti. V tomto období by sme mali dbať na prírodný hydratačný krém pravidelný prísun výživných látok a dostatočnú hydratáciu pleti, aby sme eliminovali spomínané vplyvy prostredia a prirodzené starnutie. V opačnom prípade budeme bojovať so suchou, popraskanou, mdlou, šedivou pleťou, ktorá bude vyzerať nezdravo a navyše sa pridá aj niekoľko vrások, ktoré nám roky neuberú.

Ošetrenie pleti zverte odborníčke

Vyskúšať môžete napríklad prírodný hydratačný denný krém na tvár so zlatom a kyselinou hyalurónovou, zložený z prírodných olejov, zlatého prášku, extraktu z petržlena či listov oregana, koreňa repy, vitamínu E, minerálov z Mŕtveho mora, omega 3 a 6 mastných kyselín, kolagéna či anitoxydantov. Kombinácia týchto látok pomáha predchádzať tvorbe vrások a starnutiu pleti, pigmentových fľakov, krém sa ľahko vstrebáva a postará sa aj o vlhkosť a elasticitu pokožky. Tvorí kvalitný podklad pod denný make up. Pri aplikovaní netreba zabúdať ani na oblasť krku a dekoltu, ktoré takisto trpia nedostatkom vlhkosti a iných výživných látok.