Microsoft chystá viditeľné inovácie, jeho pracovníci nabrali nový smer

Dnešná technológia a jej popularita u ľudí, to sú samé prenosné zariadenia, najmä smartfóny. Každú chvíľu pritom prichádzajú nové a vylepšené modely. Pre všetky mobilné zariadenia je však typický internetový princíp. Čo tým myslím?
Už len samotný akt, ak sťahujete aplikáciu. Všetky aplikácie máte veľmi prehľadne zobrazené v online službe Google Play alebo App Store. Bez komplikovaného hľadania a bez komplikovanej inštalácie sa aplikácie nainštalujú automaticky z tejto online platformy, ktorá je dostupná pre každého vlastníka Androidu alebo iOS. Samotné aplikácie pritom takisto podporujú online prístup, čo im dáva viacero zaujímavých a rozšírených možností.

mobil

  • Možno tušíte, že narážam na zastaraný princíp počítačov a ich operačného systému Windows a chcem poukázať na to, že dnešnú popularitu a štýl využívania internetu diktujú najmä mobilné zariadenia a firmy ako Google či Apple.

Microsofta ich operačný systém Windows so svojimi funkciami ostáva odlišný a pravdupovediac „out“. Bežný človek dnes veci ako návštevu sociálnych sietí, zistenie spojov, počúvanie online rádia, mapy, kontakty, aplikácie,… ovláda či sťahuje vo väčšine prípadov cez svoj mobil, ktorý má po ruke kdekoľvek. Počítač tak k týmto bežným veciam ani zapnúť nemusí, v mobile, respektíve v operačnom systéme Android alebo iOS má všetky funkcie i aplikácie prehľadnejšie a sú mu k dispozícii bez zdĺhavých postupov. Väčšina aplikácií je pritom zdarma.

google

Microsoft sa tak vo svojich plánoch snaží pokročiť s dobou a prispôsobiť sa k tomuto, pre užívateľa prehľadnejšiemu a praktickejšiemu ovládaniu i postupu. Začal tým, že svoj technologický tím rozdelil na dve skupiny.

Zatiaľ čo prvý tím sa bude starať o užívateľské služby, k čomu môžeme zaradiť aj vývoj prehľadnejšej platformy, druhý tím bude poverený vývojom umelej inteligencie a cloudových služieb. Cloudové úložiská sa totiž jednoznačne stávajú princípom budúcnosti a onedlho sa stanú masovo navštevovanými, softvér na diskoch zostane minulosťou.