Špeciálny pedagóg: pomoc alebo hanba?

Sme ľudia, každý z nás je iný a každý má iné potreby. Nemôžeme odsudzovať druhých za ich potreby a priority. Ak potrebujete pomoc nie je to hanba. Hanbiť by sa mal ten kto si o túto pomoc nevie požiadať. Takýmto prípadom je aj špeciálny pedagóg. Podľa môjho názoru to vôbec nie je hanba. Je to človek, ktorý je školený aby nám vedel pomôcť.

přednáčka

V prvom rade by sme si mali vedieť priznať, že máme určitú poruchu. Je to základ pre určitý pokrok. Musíme si všímať aj naše deti. Je najlepšie ak sa takáto diagnóza zistí už v mladšom veku. Porúch na ktoré je určený špeciálny pedagóg je viacero.

Tento pedagóg vie presne čo má robiť a zvoliť ten najlepší spôsob na učenie. Má presne naučené metódy ako efektívne učiť. Niektorý z nás môžu mať problém s čítaním alebo písaním. Iný zase s učením sa vecí naspamäť. Je viacero typov problémov. Pomoc si však zaslúži každý.

písemka

Ak majú deti v škole s niečím z tohto problém určite je dobrou voľbou im zabezpečiť špeciálneho pedagóga. V každej škole by mal byť aspoň jeden, ktorý dbá o to aby aj tieto deti boli v škole šťastné. V niektorých špeciálnych triedach môžu byť aj súčasťou vyučovania. Takto sú vždy po ruke a pomáhajú učiteľom pri vyučovaní.

Špeciálny pedagóg teda určite nie je hanbou a nemali by ste vôbec váhať v tom či ho vyhľadať. Je to len dobré rozhodnutie a nemáte čo stratiť. Prinesie vám to určite lepšie výsledky vo vašom vzdelaní a vo vzdelaní vašich detí. Jeho špecializovaný prístup vie veľmi pomôcť.

tabule

Nemáte čo stratiť

Týmto krokom môžete iba získať. Určite nemáte čo stratiť. Uvidíte, že vaše dieťa bude spokojnejšie a šťastnejšie. Nie je nič horšie ako keď dieťa vidí, že mu to nejde ako ostatným jeho spolužiakom. Ak sa potom začne podceňovať môže to mať vážne psychické následky. Preto určite nestrácajte čas a konajte čo najskôr! Odvďačí sa vám za to spokojné dieťa.