Nelesknú sa podlahy? Použite správny mop

Správny mop je to, čo sa rozhodne, či vaše podlahy budú krásne alebo nie. Výber správneho je dôležitý, ak chcete, aby vaše podlahy boli čisté a aby zostali tak dlho, ako je to len možné. Použitie nesprávneho mopu čistí iba povrchovú špinu, čím sa nečistoty akumulujú oveľa rýchlejšie, ale správny mop sa dostane až na podlahu a odtrhne všetky stopy mastnoty alebo nečistôt.

mop

Každý by mal mať aspoň 2 mopy:
1. Vlhký mop – na čistenie rozliatych a umývaných podláh.
2. Suchý mop – na zber suchého prachu, nečistôt a chlpov vašich domácich zvierat.
Keď si vyberiete mop na mokré čistenie, nezabudnite na jeho účel. Nielen že by mala rozpúšťať nečistoty, ale musí nečistotu odstrániť z podlahy. Z tohto dôvodu sa vyhnite strúhaným mopom. Sú príliš ťažké na zdvíhanie, keď sú mokré a nedajú sa opláchnuť. Namiesto toho si pripravte mokrý mop s otočnou základňou a odnímateľnými krytmi froté. Tento mop bude vykonávať dvojitý účel; suchý kryt rýchlo zachytáva rozliate tekutiny, zatiaľ čo kryt ponorený do čistiaceho roztoku ľahko rozpúšťa a zdvíha nečistoty. Keď sa kryt znečistí, jednoducho ho umyte a vymeňte.

mopy

Mopy na hubky sú tiež účinné pri čistení dlaždíc a podláh. Väčšie čistiace hlavy sa postarajú o prácu rýchlejšie a uistite sa, že ste ju máte vyrobené z kovu. Tie vyrobené z plastu sa kazia lámu, jednoducho nevydržia toho veľa.
Suché mopy prichádzajú v mnohých formách. Malé jednorazové mopy sa ľahko posúvajú do úzkych rohov, ale sú krehké a náhradné podložky sú príliš drahé. Mopy z mikrovlákien sú skvelou voľbou, pretože sú lacné a dajú sa prať, sušiť a opätovne použiť. Použite ich na vyzdvihnutie suchej pôdy a omrviniek v kuchyni. Rovnako ako u mokrého mopu, uistite sa, že budete ho mať vyrobené z kovu, a s otočnou základňou.

Dúfame, že sa vám tento článok páčil a taktiež dúfame, že si zoberiete naše rady k srdcu.