Rubriky
Technika

Novinky v tradičnom kabáte

Drevo je jeden z najpríjemnejších materiálov. A dostať ho do bytu tak, aby zapadlo do interiéru a spríjemnilo ho, vyžaduje cit. Pritom jednou z úprav je jeho položenie na podlahu a tu sa naskytuje možnosť smrekových dosiek, ktoré nájdete pod názvom tatransky profil. Sú tým, čo spríjemní prostredie a zároveň ho ozdraví. Už samotný vzhľad a vôňa dreva navodia príjemné pocity a evokujú návrat k prírode. Dosky vám narežeme na príslušnú mieru a dovezieme až k vám domov. Tieto dosky tvoria jednoliaty celok pre akokoľvek veľké plochy. Dajú sa spájať a to vďaka systému pera a drážky. Nemusíte byť v tomto obore profesionálny pracovník, pretože aj tvorivý amatér si dokáže dobre poradiť.
Podlahy, steny, stropy.

Nielen na podlahu

Toto riešenie a využitie drevených dosiek sa hodí aj na obklady stien. A to nielen vo vnútorných priestoroch, ale aj z vonku. Stavba získa nádych klasických zrubov a stane sa útulným a atraktívnym miestom na bývanie. Je to návrat k tradícii, ktorá pretrváva už počas mnohých generácií a stále je rovnako žiadaným artiklom. Úprava dreva je prispôsobená prostrediu, v ktorom bude využívané:

Interiéry verzus exteriéry

Pevnosť a variabilitu zaisťuje spoj vytvorený perom a drážkou. Správnym náklonom jednej dosky a jej nasunutím na protichodný diel, vzniká skladačka podobná detskému legu. No nie tak doslova, ale skladanie väčšej plochy z jednotlivých kúskov vás čoskoro začne podobne baviť. Takže isto nájdete využitie nielen v rekreačných objektoch ale lákavé je aj v domoch a bytoch našich miest. Pri spomínanom použití v exteriéroch sa často máte šancu stretnúť s obkladmi vonkajších stien napríklad miest, pre posedenie s priateľmi. Pre takéto kútiky si len ťažko vieme predstaviť iný materiál ako je drevo. Veď práve ono navodí tú správnu atmosféru pre pohodu a odpočinok.