Nový uhoľ pohľadu na starý dom

Pri renovácií starého domu môžete recyklované vybavenie a nábytok z druhej ruky vhodne ladiť s jeho pôvodným charakterom, aby zapadol do historického kontextu. V takomto dome sa bude perfektne vynímať točité schodisko. Ak máte zmysel pre kombinovanie prírodných textúr a odtieňov, môžete spojiť tŕstie a drevo s betónom či neomietnutým tehlovým murivom a drevenými trámami. V celom dome je možné použiť výrazné textúry autentických materiálov. Prútené stoličky a renovované drevo z borovice. Pokiaľ do domu zakomponujete aj kozub, ten bude pôsobiť hrejivo a priestor zútulní.

staré schody

Osobitosť v interiéri

Ako hlavný motív si každý z vás určí niečo svoje. Pre niekoho je to využiteľnosť, pre niekoho extrvagancia a pre iného oddych a pohodlie. Nezdá sa vám, že by neomietnuté tehly mohli pôsobiť útulne? Opak je pravdou. Taktiež pôvodné drevené prvky a nábytok, ktorý má už za sebou nejakú tú minulosť je možné priviesť späť k životu obnovou a renováciou. Pri zariaďovaní nemusíte listovať v časopisoch a ani vyberať harmonické kombinácie farieb. Spoľahnite sa na svoju intuíciu a kusy vybavenia hľadajte v bazároch. Možno sa vám so šťastím a po spontánnych intuitívnych rozhodnutiach podarí kúpiť niekoľko vecí podľa vašich predstáv. Vyberajte povrchy a kusy zariadenia, ktoré nič neskrývajú, aby ste podporili charakter autentickosti domu.

okno

Príjemne pôsobia aj s láskou obnovené drevené dvere a ozdobné zárubne. Pôvodné dvere a zárubne očistite od náterov a opieskujte, aby odhalili svoju originálnu krásu. Vytvorte pre svoju rodinu skvelé bývanie, kde vládne jednoduchosť a absentujú zbytočné dekorácie, no ktoré zároveň nepôsobí sterilne. Ak sa aj držíte múdrej zásady, že k starému domu patrí zariadenie s históriou, interiér napriek tomu môže pôsobiť súčasne.

zeď

Postará sa o to upravená dispozícia a niekoľko moderných prvkov, ako je napr. točité schodisko či výrazná tapeta. Prispieť môžu aj súčasné materiály ako oceľ a betón. Skúste zdôrazniť zopár detailov v dome čiernou farbou. Čo sa môže zdať prekvapivé, steny, stropy, podlahy a dvere vôbec nemusia spolu ladiť. Rozmanité a vhodne zvolené materiály dokážu s interiérom urobiť zázraky. Betón, staré drevo, kov a tehly sú prírodné materiály a to je to, čo ich spája. Dôležité je potom už len vhodne vybrať nábytok a doplnky.