Veľmi vysoké čísla pod palcom nadol. O ktorých videách na Youtube je reč?

Youtube nám ponúka možnosť pozrieť si obrovské množstvo videí od rôznych prispievateľov a na rôzne témy, pritom všetko zdarma. Videami a príspevkami dokonca môžeme prispieť i my, respektíve každý. Pod každým videom tak máme následne možnosť vyjadriť svoj názor a podeliť sa s pocitom, aký v nás dané video vyvolalo, Youtube slúži svojim spôsobom aj ako sociálna sieť. Názor na to, či sa nám daný príspevok páčil a či naopak, udávame aj kliknutím na palec zdvihnutý hore, či naopak palec obrátený smerom nadol.

youtube

Na základe tohto hlasovania tak môže ďalší užívateľ aspoň objektívne vopred posúdiť, či ide o kvalitný, zaujímavý, alebo zábavný príspevok, či skôr naopak. Spolu s počtom zhliadnutí však stúpa i pravdepodobnosť pozitívneho či negatívneho ohlasu. Aj pokiaľ má video vysoké číslo pod palcom nadol, značí to aspoň vysokú sledovanosť. Treba však brať do úvahy rozdiel pomeru. Pokiaľ má video narpíklad 1 000 000 palcov nadol ale povedzme 6, 5 000 000 pod znakom palca zdihnutého nahor, ide pravdepodobne o celkom zaujímavý a kvalitný príspevok aj napriek tomu, že sa miliónom ľudí nepáčil.

ano ne

Ale zasa milión „dislajkov“ je skutočne trochu moc, tieto videá sú zväčša diskutabilné, no a práve v tomto článku sa zameriam na tie, ktoré majú údajne najväčší počet „dislajkov“, teda palcov nadol zo všetkých príspevkov na Youtube. Takýto vysoký počet už však naznačuje, že niečo predsa nie je v poriadku, aj pokiaľ zoberieme do úvahy pomer palcov nahor, aký je v týchto konkrétnych prípadoch dokonca nižší.

palec dolů

• Najväčšia katastrofa v počte negatívnych označení je Vám už možno známa, no pokiaľ nie, ide o videoklip Justina Biebera s názvom Baby. Pričom vravíme o približne rovnakom počte pozitívnych i negatívnych ohlasov dokonca s tým, že prevláda počet palcov smerom nadol, konkrétne až neuveriteľných8,7 miliónov!
• Na druhé miesto by sa dal zaradiť trailer na videohru s populárnych sérií Call of Duty, konkrétne Infinite Warfare. Video má súčasne „len“ 587 000 označení páči sa mi to, no pomer k negatívnym 3,6 000 000 je skutočne drsný. Hráči s týmto novým pokračovaním zrejme neboli spokojní už vopred.