Znížená škodlivosť fajčenia

V prvom rade si ujasnime jednu vec. Budem písať o elektronickej cigarete, no to neznamená, že ju odporúčam fajčiť každému. Jedná sa len o podstatne menej škodlivú altrenatívu klasických cigariet. Ak závislosť nepociťujete, alebo v lepšom prípade vôbec nefajčíte, tento výrobok neodporúčam. Je určený pre ľudí, ktorí už závislosť majú.

cigareta

Na fajčení klasických papierových cigariet je najškodlivejšie to, že vdychujeme obrovské množstvo škodlivých chemických látok, ktoré sa vyskytujú v dyme.
Podstatný rozdiel medzi klasickou a takzvanom e- cigaretou je ten, že pri papierových cigaretách sa tabak spaľuje pri teplote viac ako 600 stupňov a teda sa tvorí hustý dym plný škodlivín, ktorý ťaháme do seba. Kdežto v e- cigarete sa tabak ohrieva iba na príjemných 350 stupňov, ktoré ho len zohrejú a napomôžu jeho prirodzenej chuti. Bez hustého dymu a popoľa. Čiže vtiahneme do seba o dosť menej zbytočných škodlivín, ktoré sú zodpovedné za chorobu pľúc, rakovinu a podobné nepríjemné veci. V Anglicku vedci tvrdia, že e- cigarety sú o 95 % menej škodlivé ako tie klasické.

káva

Na výber je čím viac druhov v rôznych podobách avšak všetky by sa mali skladať z LED svetla, ktorý symbolizuje oheň na konci cigarety, do strednej časti sa vkladá batéria, nasleduje, atomizér a takzvaný cartrige.

• Atomizér obsahuje teliesko malých rozmerov, ktoré umožňuje odparovaniu kvapaliny, pomocou čoho vzniká príjemný vonný dym, ktorý neobsahuje jedovaté látky.

• Tento tovar sa pohybuje v cenovej hodnote od 5 až do 140 eúr. Najžiadanejšie sú 20- 30 eurové. Tie 5 eurové sú totižto iba jednorázové.
Tie najdrahšie majú rôzne vychytávky v podobe dotykového displeja, pomocou ktorého máme informácie o dátume a čase i energii batérie.

oharek

Takže na záver by som povedal, že podľa všetkých informácií sa táto alernatíva zná ozaj o dosť menej škodlivá. Určite rozumnejší výrobok ako takzvaný lightky, ktoré majú byť o niečo ľahšie, no princíp je tam rovnaký. Aj tak ťaháme kopec nepotrebných škodlivých látok. To nám však v prípade e- cigariet nehrozí. A naviac, ak si zoberieme, koľko mesačne minieme na klasických krabičkách, táto alternatíva stojí za naše odskúšanie.