Tá najlepšia dovolenka pre vašich štvornohých miláčikov

Aj keď by ste svojich chlpatých nezbedníkov za nič nevymenili, niekedy je pre nich lepšie, keď ich na chvíľu zveríte do dobrých rúk, kým si vy užijete pozeranie pamiatok a opaľovanie na pláži. Vtedy pomôže psí hotel.
Najlepšie je vybrať taký, kde psy nemusia byť zavreté v kotercoch, ale môžu voľne behať, či už vnútri alebo vonku a celý deň je niekto s nimi. Je skvelé, ak sa vo vnútri cíti psík ako doma, často sú to izby zariadené gaučami, pelechmi a hračkami. Mnoho z nich má aj dvor alebo záhradu, kde si môžu užiť voľný výbeh.

psi

Ideálne je, ak prvýkrát zostanete nejaký čas so psíkom na novom mieste a ukážete mu všetko neznáme a predstavíte im nových kamošov. Psychicky im to veľmi pomôže a aj vy budete spokojnejší, keď budete vedieť, kde a s kým svojho psíka nechávate a ako sa mu tam páči. Pre ešte príjemnejší pobyt mu zoberte so sebou jeho deku, obľúbenú hračku a samozrejme obľúbené dobroty, aby sa cítil ako doma.

procházka

Pokiaľ ste niektoré dni cez deň pracovne vyťažený a nechcete nechať chlpáča samého, aj v tomto vám vie hotel pomôcť. Ponúkajú aj stráženie psíka cez noc. Ak niekam cestujete na viac dní, napríklad lietadlom, a nechcete zbytočne stresovať psíka, v hoteli sa oňho dobre postarajú a vytvoria mu zábavný program.
V tých modernejších vedia zabezpečiť aj základný výcvik, rôzne masáže a aromaterapiu.

pes
V dnešnej dobe, šikovných počítačov a telefónov, už veľa hotelov posiela majiteľom psíkov aj fotky, aby videli, ako sa ich psíci majú a čo robili.
Doplnok k hotelom sú aj škôlky pre psy, ktoré sú určené najmä pre šteniatka, mladé psy a tie, čo nechcú ostať doma samé. Pomôže to najmä tým, čo sú dlho v práci a nevedeli by šteniatku zabezpečiť venčenie dostatočne často a zároveň sa mladý psík nebude cítiť osamelo. Funguje to ako škôlka pre deti, ráno majiteľ psíka donesie a po práci si ho vyzdvihne. Počas dňa sa mu venujú, učia ho základnému výcviku a čistotnosti, socializujú ho a hrajú sa s ním.
Pri dobrom výbere hotela, kde sa chlpáčom venujú a proste milujú zvieratá, to psík pár dní zvládne aj bez vás a dokonca to môže byť preňho aj príjemná zmena s množstvom zábavy.