Milujte svoj domov

Sú z neho nervózni, neradi sa do neho vracajú a chcú, aby bol iný. Nie všetci majú možnosť odsťahovať sa z bytu alebo domu, ktorý nemajú radi. Často sa nemôžeme len tak odsťahovať či už kvôli financiám, alebo jednoducho pre to, že inde nie je miesto. Ale ako sa naučiť milovať svoj vlastný domov? Máme pre vás niekoľko rád.

pták

1. Veci, ktoré milujete
Čo na vašom domove nemáte radi? Farbu stien? Tapety, ktoré majú od vkusu veľmi ďaleko? Tak prečo ich celé nepolepíte obrazmi alebo fotografiami, na ktorých sú zobrazené len vaše šťastné spomienky? Uvidíte, že potom budete mať k stenám väčší odpor, pretože pri pohľade na ne nebudete vidieť len niečo nevkusné, ale budete tam vidieť vaše vlastné spomienky, ktoré milujete.

2. Rastliny a sila kvetov
Mnohí ľudia tomu neveria, ale je pravdou, že kvetiny naozaj vytvoria nielen útulnejší a krajší priestor. Ale ho aj dobijú pozitívnou energiou, ktorá sa na vás bude lepiť, keď budete nahnevaný alebo zúfalý z toho, kde bývate. Nebojte sa to prehnať (ale dajte si na to pozor) a hlavne si kúpte také kvety, ktoré máte rád či rada. Pozor si dajte hlavne na vôňu, z ktorej vás môže bolieť hlava. To vám na láske k domovu určite nepridá.

dekorace

3. Opravte to, čo sa dá
Nie každý má peniaze na to, aby si vedel zrekonštruovať či opraviť byt podľa seba a podľa svojho vkusu. No niečo sa predsa len opraviť dá. Vylepšite všetko, čo môžete vylepšiť. Nebojte sa experimentovať a skúste vylepšiť aj zdanlivo nevylepšiteľné veci.

ovoce

4. Chodievajte na prechádzky
Prechádzky pomáhajú všetkým ľuďom, nezáleží na tom, kde bývajú. No keď si vyčistíte hlavu a nadýchate sa čerstvého vzduchu, padne vám to dobre. Aspoň nebudete zavretý medzi štyrmi stenami. Pravidelné prechádzky urobia dobre nielen vašej mysli, ale aj vášmu telu. A v zime sa možno budete do tepla vracať oveľa radšej, keď budete poriadne vymrznutý.