5 zmien, ktoré nastanú ak nebudete brať mobil do postele

Pozrime sa spoločne krok za krokom, čo Vás čaká ak vynecháte tento rituál pred spaním.

mobil
 
1.      Pokoj a dôvera
 
Do konca prvého týždňa pocítite prvé zmeny. Po prvé, ráno stres odíde – spolu so zvykom kontrolovať sociálne siete so sotva otvorenými očami. Prestane spať v strese z množstva informácií, ktoré povedú k normalizácii aktivity celého nervového systému.

2.      Zlý spánok a únava
Väčšina našich gadgetov má jasné modré osvetlenie. Zhruba na obrazovke telefónu simuluje slnečné svetlo, čo vedie k zastaveniu produkcie hormónu spánku, melatonínu. Stáva sa, že budete  ťažšie zaspávať, prebúdzať sa ešte viac unavený.  Kde ospalý človek potom vezme energiu?

3.      Zvýšenie koncentrácie
Teraz poďme hovoriť o produktivite. Neschopnosť sústrediť sa na konkrétnu úlohu je skutočnou hrozbou modernej spoločnosti. Z väčšej časti, je na vine Váš smartphone : -27% koncentrácie pozornosti a -32% pre vnímanie nových informácií.

mobilní telefon)

4.      Koniec depresii
Rovnaký pokles hladiny melatonínu vedie k závažnej depresii.  Už v druhom týždni bez telefónu v posteli sa obsah melatonínu v tele vráti na pôvodnú úroveň. Uvidíte sami seba, ako to ovplyvní vašu náladu.

5.      Zlepšenie zraku
Napriek všetkým zárukám týkajúcich sa výrobcov, také osvetlenie ešte nie je vynájdené, čo nám pomáha chrániť oči. Najhoršie zo všetkých sú na tom ľudia v strednom veku: inteligentný telefón zosilňuje prirodzenú degradáciu zraku.
Mnoho ľudí si myslí, že krátka hra pred spaním vám umožní relaxovať po náročnom a stresujúcom dni. Ale to, bohužiaľ, nie je tak! Existuje nepochybne spojenie medzi spánkom a používaním elektronických zariadení. Používanie rôznych elektronických prístrojov môže priamo ovplyvniť spánok zvyšovaním psychofyziologického vzrušenia . Čítanie na telefóne alebo tablete nie je dobrý nápad, pretože mozog môže tieto zariadenia spájať s viac stimulujúcou aktivitou, ktorá vám nedovolí odpočinúť. Ak však stále chcete čítať na obrazovke, vyberte mobilné zariadenie s dobrou obrazovkou a zapnite režim, ktorý zníži oslnenie.