Televízne maniactvo

Televízia je veľký vynález. Pohyblivé obrázky, hovorené slovo, hudba, svetové dianie, spravodajstvo, rozprávky, filmy, seriály, reality šou…Toto všetko ponúka ten zázrak techniky, bez ktorého si mnohí svoj život ani nevedia predstaviť. Asi v každej domácnosti sa nájde minimálne jeden televízny prijímač, pred ktorým rodina alebo jednotlivci trávia časť zo svojho času. A zamysleli sme sa niekedy, koľko toho času vlastne je?
vyhozená televize
Ak by sme porátali na hodiny čas, ktorý strávime pozeraním televízie počas jedného dňa alebo týždňa, možno by sme boli prekvapení, aký výsledok nám vyšiel. Možno by nebolo zlé zamyslieť sa, o čo všetko pri pozeraní televízie prichádzame a či nie sú aj iné a prospešnejšie činnosti, ktoré by sme mohli vo voľnom čase vykonávať. Hovorí sa, že úspešní ľudia televíziu nepozerajú, pretože na to jednoducho nemajú čas. Je na tom asi veľký kus pravdy, pretože ak chce človek vo svojom živote niečo dokázať, nemal by sa upínať na starosti a životy postáv z televíznych filmov a seriálov, ale začať pracovať na tom svojom.

Ide aj o zdravie
Pozeranie televízie nemá dopad len na naše životné úspechy či neúspechy, ale podpisuje sa aj na našom zdraví. Ak sme schopní sedieť pred obrazovkou celé hodiny bez pohybu s nejakými tými chuťovkami vždy poruke, určite sa to skôr či neskôr ukáže. Nielen na našej postave, ktorej nečinnosť a vysedávanie určite nelichotia, ale aj na zvýšenom krvnom tlaku, cholesterole, cukrovke a ďalšom množstve zdravotných komplikácií, ktoré idú ruka v ruke so sedavým a nečinným spôsobom života.
ovladač na tv
Vstaňme a žime!
Je na čase si uvedomiť, že zabíjanie času pozeraním televízie z nás neurobí ani šťastných ani úspešných. Preto by si mal každý, kto takto trávi väčšinu voľného času vstúpiť do svedomia a porozmýšľať, či sa to nedá aj inak. Čo teda robiť?
· začnite sa venovať svojim záľubám
· začnite športovať
· kniha je určite lepším priateľom človeka ako televízia
· stretávajte sa s priateľmi
· snažte sa každý deň zažiť niečo pekné

Stačí to len vyskúšať a určite príde čas keď si uvedomíte, že bez pozerania televízie svoj život naozaj žijeme, nielen prežívame.