Rubriky
Produkty

Rozdeľte svoje miestnosti sklom

Zariadenie bývania a konkrétne interiérov dnes dokáže predstavovať bohatý výber rôznych štýlov. Väčšinou sa ale nemusíme inšpirovať nejakým konkrétnym štýlom, ale sympatické nám na ňom môžu byť len určité prvky či doplnky. Doplnky, ktoré by ideálne obohatili práve náš interiér a naše potreby.

A tu môžeme spomenúť zaujímavý trend, akými sú buď sklenené steny alebo sklenené dvere posuvné. Skrátka dvere alebo deliace steny zo skla, ktoré predstavujú veľmi atraktívny dizajn, no okrem toho aj ďalšie bohaté vlastnosti.

sklenené dvere

Prehľadne s nimi rozdelíme priestor, pričom nebudeme ukrátení o prirodzený prísun svetla do miestnosti. Práve denné svetlo je v interiéri potrebné a platí to pre každú jeho časť. To by mohol byť problém v prípade, ak by sme priestor rozdelili dverami alebo stenou z iného, nepriepustného materiálu.

Ďalšou výhodou skla je známy fakt, že dokáže opticky zväčšovať. To v našom prípade znamená vizuálne zväčšenie priestoru a pocit väčšej slobody v ňom. Miestnosti pôsobia priestrannejším a celkovo veľmi sympatickým dojmom. Týmito prvkami ich preto dokážeme zároveň zmodernizovať a dosiahnuť v nich novú, príjemnú atmosféru.

sklenené okná, dver

Do tretice je to ľahkosť a vzdušnosť, ktorá je cítiť z takto rozdeleného miesta. Nie je tu žiadny „ťažký“ materiál, čo by toto miesto stiesňoval a tvoril v ňom zbytočnú nevoľnosť.

  • Takto rozdelené priestory sú teda prirodzene presvetlené, priestranné, vzdušné a viditeľne zmodernizované.

A o úspore miesta pritom nemusíme vravieť len „na oko“. Sklenená stena si totiž nepýta miesto navyše pri otváraní a rovnako tak ani dvere s posuvným otváraním. Jednoducho pri otváraní, resp. zatváraní zatiahnete krídla do strany, čo je oceniteľný spôsob otvárania všade tam, kde bojujete s nedostatkom metrov štvorcových. Aj toto je cesta, akou sa dá spoľahlivo zabrániť tesným priestorom vo vašom interiéri.